Kazbek: Objevte krásy Gruzie a vyrazte na výstup na Kazbek

euro

Mnoho milovníků treků zavítá právě do Gruzie. Místní příroda je okouzlující a čeká na vás spousta krásných míst. Jedním z nich je právě Kazbek – třetí nejvyšší hora Gruzie, která je oblíbená díky své dostupnosti.

Gruzie Kazbek

Když se řekne Gruzie, Kazbek rozhodně není jediným místem, které byste si neměli nechat ujít. Gruzie má bohatou historii, hlavní město Tbilisi je turisticky populární. Vždy je tak co objevovat, ať už toužíte po procházení se divokou přírodou, či chcete poznat něco z historie Gruzie. Cestovka Frčíme má pro vás připravený jedinečný zájezd s bohatým programem. Jeho součástí je nejen výstup na Kazbek, ale také několik dalších treků a cest za poznáním.

Gruzie výstup na Kazbek

Kazbek je s 5054 m.m.m třetí nejvyšší horou Gruzie. Výstup na Kazbek je velmi oblíbený, jde o nejvyhledávanější pětitisícovku vůbec. A to zejména díky technické nenáročnosti a dostupnosti. Nemusíte proto být zrovna profík, abyste mohli vyrazit. Potřebovat budete kvalitní vybavení a odhodlání. Těšit se pak můžete na krásné výhledy, a hlavně jedinečný zážitek.

Kazbek

Pokud se rozhodnete vyrazit na Kazbek, v rámci expedice se můžete těšit také na řadu dalších výletů. Jedním z nich je trek v horách Juty, dále pak trek do údolí Truso, které je jedním z nejkrásnějších v Gruzii. Snoubí se zde zelená příroda plná jezírek a říček s minerálními prameny. Samozřejmě budete mít také prostor pro svůj vlastní program. Ten můžete využít k odpočinku, či vyrazit na prohlídku hlavního města Tbilisi, kde na vás čeká spousta možností. V centru je mnoho památek, vyrazit můžete také na tržnici, či ochutnat místní kuchyni.

Zájezd do Gruzie nabízí skvělý způsob, jak můžete poznat divoký Kavkaz. Součástí jsou služby česky mluvícího průvodce a místního průvodce. Při výstupu se o vás postará horský vůdce, na nic tak nebudete sami.

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora