První SUV od Ferrari je všechno jen ne SUV. A to je skvělé

euro

Ferrari postaví SUV, ale spíše než SUV to bude čtyř až pětidveřový supersportovní hatchback.
Ferrari si své první SUV skutečně důkladně chrání, ale zároveň umožňuje veřejnosti něco z něj vidět a představovat si poměrně přesně, jak bude vypadat. Dnes je to již docela jasné, na představivosti zůstávají už jen drobné detaily a barevné odstíny. Že tam bude červená? Hm, kdo by to řekl.

Ferrari oznámilo svůj „zámysl“ postavit model SUV ještě v roce 2018. Bylo to po odrhnutí se od mateřské firmy a cíl tohoto kroku je jednoznačný: prodávat víc, vydělávat víc. Exkluzivita, kterou si Ferrari tak dlouho drželo, šla mírně do pozadí a nový model má jednoznačně chuť zaujmout klientelu, která dosud o Ferrari ani neuvažovala. Protože toto je auto, které je jak praktické, tak odolné vůči obřímníkům, tak šotolinu zvládne a zároveň bude nepochybně pekelně rychlé. Je to také pravděpodobně unikátní SUV. Vždyť jde o SUV s motorem umístěním vpředu-ve-středu. O tom svědčí dlouhočizná kapota. Zároveň nemá výraznou světlou výšku a trvá na maximálním silničním jízdním zážitku. Ale pokud to bude nevyhnutelné, bude si umět zvednout sukýnku a popřeskakovat pár ošklivých vyčuhujících kamínků.

Pod kapotou by se měly objevit hybridizované motorizace s motory V6 a V8, výkonu má být až až a nepochybně se tam najdou verze s pohonem všech kol. Tak co, dokáže Purosangue předeběhnout Urusov a DBX-ku? Vypadá, že se na to chystá.

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora