Necítím se zde dobře, přiznal Hamilton v Saúdské Arábii. Ministr ho volá na debatu

euro

Britský závodník motoristické formule 1 Lewis Hamilton obdržel od saúdskoarabské vlády pozvánku, aby přišel osobně vyjádřit své obavy a nesouhlas se způsobem, jakým je řízeno toto království na Blízkém východě, a setkal se se samotnými členy vlády.

Referuje o tom web španělského deníku Marca.

Sedminásobný mistr světa na oficiální tiskové konferenci před minulotýdenní Velkou cenou Saúdské Arábie v Džiddě prohlásil, že otázku lidských práv v Saúdské Arábii vnímá stejně jako v roce 2021.

„Necítím se zde dobře,“ doplnil Hamilton a dodal, že společně s dalším závodníkem F1 Danielem Ricciardem je otevřen setkání s představiteli země.

„Nyní je rok 2022. Mělo by být snadné něco změnit. Je to hlavně zodpovědnost lidí, kteří jsou u moci, ale zatím nenastalo dost změn.

Je důležité dozvědět se o určitých věcech více a pochopit, proč se situace nemění. Jsem otevřený této diskusi,“ řekl sedmatřicetiletý Hamilton.
slavným jménem? Schumacherovy nehody už vyšly na miliony
Saúdskoarabský ministr sportu Abdulaziz bin Turki Al Saud prohlásil, že Hamilton si s ním může upřímně a otevřeně popovídat.

„Pojďme si sednout, promluvme si o tom, jaké má problémy a pochopme, kde jsme, protože o mnoha z těchto věcí hodně čtete, ale nevidíte je. Pokud chce diskutovat o těchto problémech, je více než vítán,“ konstatoval ministr.

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora