Islanders vyhráli, ale Chára měl žalostnou bilanci. Gól Tatara nestačil

euro

Hokejisté New York Islanders porazili New Jersey Devils 4:3 a zaznamenali čtvrté vítězství za sebou.

V dresu hostů se střelecky prosadil útočník Tomáš Tatar, který dosáhl třináctého gólu v aktuální sezóně NHL. Celkem už má na kontě 27 kanadských bodů.

Více důvodů k radosti měl minimálně z vítězství Zdeno Chára, jehož New York Islanders vyhráli 4:3 a získali tak důležité body pro postup do play off. Ve východní konferenci jim patří 9. místo.

Klíčové momenty zápasu Islanders proti Devils.
Chárovi však duel příliš nevyšel, protože při více než 21 minutovém hracím čase skončil zápas se třemi minusky. Byl tak na ledě při každém gólu New Jersey.

Z pohledu statistiky plus/minus je to pro Cháru druhý nejméně povedený zápas v této sezóně NHL. Horší bilanci, čtyři minusové body, měl jen ve druhém zápase ročníku proti Floridě Panthers.

Post lídra Východní konference potvrdili hokejisté Floridy. Buffalo porazili na jeho ledě 5:3, připsali si čtvrté vítězství za sebou a jako první tým si vybojovali místenku v play off.

Klíčové momenty zápasu Sabres vs Panthers.
Dvěma góly k tomu přispěl Anthony Duclair. Ve druhé třetině vyrovnal na 1:1 Jonathan Huberdeau a 97. bodem v sezóně stanovil nový rekord Panthers. O jeden bod překonal zápis svého spoluhráče Aleksandra Barkova ze sezóny 2018/19.

NHL – výsledky:

Buffalo – Florida 3:5, Ottawa – Detroit 5:2, New Jersey – New York Islanders 3:4 /za domácích TATAR 1+0/, Chicago – Arizona 2:3 pp, New York Rangers – Philadelphia 3:4 pp a sn, Vancouver – Vegas 2:3 pp, Washington – Minnesota 1:5, Anaheim – Edmonton 1:6, Seattle – Dallas 4:1