Tesla plánuje spustit výrobu v Německu přibližně za týden

euro

SpaceX se potýkají se stále vyššími cenami surovin is problémy v logistice.

Americká automobilka Tesla plánuje vyrobit první elektromobily ve své nové továrně u Berlína přibližně za týden, jen dva týdny poté, co místní úřady dali závodu definitivně „zelenou“. TASR zprávu převzala z agentury DPA, která se odkazuje na lokální zdroje.

První evropská

Podle nich by první auta měla sjet z výrobní linky 22. března a první zákazníci je dostanou ještě týž den na akci v závodě v Grünheide, východně od Berlína. Na párty se možná zúčastní také šéf Tesly Elon Musk.

Spolková země Braniborsko definitivně schválila první automobilku Tesla v Evropě 4. března. Musk se totiž rozhodl přidat do plánů na výstavbu továrny také závod na baterie. Proces schvalování dalších povolení tak zpozdil spuštění výroby.

Zdroj: pexels.com

Vyšší ceny surovin

Společnost Tesla mezitím varovala, že v důsledku ruské invaze na Ukrajinu čelí výrazným inflačním tlakům.

Musk v pondělí na sociální síti Twitter uvedl, že výroba elektrických aut i jeho společnost SpaceX zápasí se stále vyššími cenami surovin is problémy v logistice.

Ceny kovů, které se používají v automobilech, jako jsou hliník, palladium a nikl, se po ruské invazi na Ukrajinu začaly strmě zvyšovat. To může podle odborníků ještě zvýšit tlak na výrobce automobilů, kteří od začátku pandemie onemocnění COVID-19 čelí globálnímu nedostatkům čipů a situaci jim komplikuje také zdražování energií.

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora