V Jižní Koreji vyrostla rozhledna ve tvaru horské dráhy

euro

Výstavba rozhleden, které nabízejí více než jen výstup na vrchol věže as tím spojený výhled, není žádnou novinkou. Mnozí architekti přicházejí s návrhy, které dělají z vyhlídkových věží unikátní atrakce nabízející nezapomenutelný zážitek. Takovou atrakcí je i jihokorejská rozhledna ve tvaru horské dráhy.

Vyhlídková horská dráha z oceli
Rozhledna SpaceWalk navržená duem německých umělců Heike Mutter a Ulrich Genth vzbuzuje pozornost z několika důvodů. Tím hlavním je samotný design věže inspirovaný vzhledem horských drah, jaké známe ze zábavních parků. Německé duo na něj vsadilo kvůli snaze udělat z rozhledny stezka v oblacích, která by se lišila od podobných atrakcí v jiných lokalitách. Vzhled horské dráhy umocnila ocelová konstrukce, která nemá jen bezpečnostní význam. Ocel je v jihokorejském městě Pohang, kde atrakce vyrostla, tradiční surovinou, což autoři zakomponovali i do návrhu rozhledny.

Rozhledna pro 250 lidí najednou
Jihokorejská stezka v oblacích z hlediska velikosti nemůže konkurovat běžným horským drahám. Jako vyhlídková atrakce pro pěší je však dostatečně velká, aby pojala 250 lidí najednou. Umožňuje jí to celková délka 333 metrů, kterou lze absolvovat z obou směrů. Návštěvníci se v nejvyšším bodě stavby mohou těšit na dalekosáhlý kulatý výhled z výšky 70 metrů. Součástí atrakce je i skluzavka ve středu chodníku, která však zatím stále čeká na zpřístupnění pro veřejnost.

Rozhledna přístupná i v noci
Zatímco skluzavka v centrální části atrakce zatím není veřejnosti přístupná ani ve dne, zbytek rozhledny lze navštěvovat iv noci. Celá stavba je totiž podsvícena sérií několika LED pásů, které osvětlují celou trasu chodníku. Osvětlení zároveň funguje také jako dálkové podsvícení stavby, díky čemuž SpaceWalk zkrášluje noční pohled na park Hwanho. Jeho nejnovější atrakce v něm nevyniká jen vzhledem. Za pozornost stojí také použitá technika 3D modelování návrhu, která výrazně usnadnila tvorbu netypického designu.

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora