Fanoušci Chelsea podporují Abramoviče: Mluvčí britského premiéra je žádá, aby s tím přestali

euro

Mluvčí britského premiéra Borise Johnsona v pondělí uvedl, že fanoušci londýnského fotbalového klubu Chelsea musí přestat na domácích ligových zápasech se skandováním jména majitele Romana Abramoviče. Rusovi britská vláda zmrazila majetek v zemi, k němuž patří i klub úřadujícího vítěze Ligy mistrů.

Abramovič nemůže dále oficiálně vést klub, dostal zákaz vykonávat řídící funkci, protože jej britská vláda přidala na sankční seznam v důsledku ruské vojenské invaze na Ukrajinu. Nemůže tak už zacházet s majetkem klubu a ani jej prodat. Jako důsledek „The Blues“ nemohou nakupovat ani prodávat hráče, podepisovat s nimi nové smlouvy, prodávat vstupenky a podle speciální licence mají striktně omezené výdaje na organizaci zápasů i cestování na ně. To se nelíbí fanouškům, kteří to dali najevo ve vítězném zápase s Newcastlem na Stamford Bridge.

„Fanoušci musí skončit s těmito nepřijatelnými projevy. Chápeme nespokojenost a obavy fanoušků, ale podporu klubu mohou v této době vyjádřit i jinak,“ citovala agentura AFP premiérova mluvčího.

Chelsea koupil Abramovič, který má také izraelský a portugalský pas, v roce 2003. Během jeho éry klub pětkrát vyhrál anglickou Premier League a v letech 2012 a 2021 triumfoval v prestižní Lize mistrů. V médiích se neustále objevují spekulace o možných nových majitelích, resp. možných scénářů vyřešení klubové situace. Bývalý český reprezentační brankář Petr Čech, nynější člen vedení Chelsea, vyjádřil naději, že tým sezónu dokončí: „Jsme součástí Premier League, jedné z nejlepších soutěží na světě. Myslím si, že je v zájmu nás všech, abychom sezónu dokončili.“

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora