Nejbezpečnější auta roku 2021: Exceluje Škoda, propadákem je Dacia!

euro

Mezi vítězi populárních testů Euro NCAP exceluje značka z Mladé Boleslavy! Po Mercedesu-Benz EQS získala hned dvojité ocenění Škoda s modely Enyaq a Fabia. Žebříček nejbezpečnějších nových stojí za pozornost. Která jsou nejbezpečnější auta roku 2021?

Při testování bezpečnosti už dlouhodobě všichni mluví o zahraničních značkách a prémiových modelech. Už dávno ovšem výborných výsledků v testech nedosahuje jen značka Volvo, která se za poslední dekády stala synonymem bezpečného automobilu. Dobrou pozici na trhu bezpečnosti má také Subaru a Mercedes-Benz. V testování zazářila Toyota Yaris Cross, Nissan Qashqai, ale také u nás nejpopulárnější výrobce.

Škoda exceluje v testech, Dacia je propadákem
Škoda svými výsledky v testech rozhodně upoutá pozornost zákazníků, kteří chtějí bezpečně cestovat s rodinou a zajímá je více parametrů než cena vozidla. Právě při výběru vozidla z hlediska ceny může nastat při kolizi nepříjemné překvapení. Několik modelů značky Dacia v testech bezpečnosti společnosti Euro NCAP propadá. Za pozornost stojí i dosažené výsledky v testech bezpečnosti dnes populárního modelu Dacia Spring, ale také Dacia Logan a Dacia Sandero Stepway. Nedostatečná ve známkování bezpečnosti svítí více než cenovka v oficiálním ceníku.

Zdroj: pexels.com

Nejbezpečnější auta roku 2021 překvapila
Společnost Euro NCAP na začátku roku zveřejnila očekávaný žebříček nejbezpečnějších aut roku 2021. Letos neexceluje Volvo. Všechny oči končí na výborných výsledcích hned 2 nových modelů značky Škoda a vícero modelech cenově dostupných modelů dnes populárních značek. Prohlédni si jednotlivé favority v přehledné tabulce níže.

Výsledky testů
Bruselský Euro NCAP si dal i letos záležet, aby přinesl relevantní výsledky populárních testů a informoval řidiče o jejich výsledcích. Výpis vozů, které dosáhly nejvíce bodů v šesti kategoriích, nabízí taková esa jako Mercedes-Benz EQS s dvojitým vítězstvím. Na frak v testech dostalo Volvo Polestar, které poznalo pokořitele hned ve více kategoriích.

Enyaq a Fabia
Co se týče u nás populárních segmentů aut, můžeme se zaměřit na kategorii velkých SUV a malých rodinných aut. Právě zde v segmentu velkých SUV díky výborným výsledkům kraluje Škoda Enyaq, v kategorii malých rodinných aut vyhrála Škoda Fabia. Elektrický segment ovládá v otázce bezpečnosti dražší model BMW iX.

Další vítězové testů bezpečnosti Euro NCAP
Stejně dobře dopadla také Toyota Yaris Cross a Nissan Qashqai. Tyto 2 modely si podělily prvenství v kategorii nejbezpečnější malé MPV (Toyota Yaris Cross) a nejbezpečnější malé SUV Nissan Qashqai). Pojďme si výsledky zrekapitulovat. Škody jsou nejbezpečnější nová auta roku 2021. Značka z Mladé Boleslavy se svými novými modely porazila kandidáty zvučných jmen jako Volvo, Mercedes i BMW.

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora