Student, který v Česku útočil mačetou na učitele, byl obviněn z vraždy

euro

Devatenáctiletý učeň podezřelý ze čtvrtečního smrtícího útoku mačetou na učitele střední školy v pražské čtvrti Michle byl obviněn z vraždy. Hrozí mu 12 až 20 let vězení, uvedlo v sobotu městské státní zastupitelství. TASR informuje na základě zprávy zpravodajského serveru Novinky.cz.

Student byl v sobotu vzat do vazby – rozhodl o tom obvodní soud pro Prahu 4, který tak vyhověl návrhu státního zástupce. \“Soud dnes rozhodl o vzetí obviněného do vazby,\“ řekl mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Dodal, že důvodem bylo nebezpečí, že mladík uteče a bude se skrývat, aby se vyhnul trestnímu stíhání.

Cimbala přiblížil, že z dosavadního přípravného řízení vyplývá, že násilný čin spáchal obviněný úmyslně. Vyšetřování však ještě bude pokračovat.

K útoku došlo ve čtvrtek dopoledne, kdy mladík na učitele odborného učiliště zaútočil mačetou. Pedagog navzdory snaze záchranářů o resuscitaci utrženým zraněním podlehl. Pachatel z místa činu utekl, ale policii se ho o zhruba dvě hodiny později podařilo zadržet v osadě Jarov na jihu Prahy. Nebyl pod vlivem alkoholu ani drog.

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora