Studie potvrdila, že muži, které manželky kontrolují, žijí déle a jsou zdravější!

euro

Na světě existuje mnoho výzkumů, které se zabývají faktory spokojenosti v manželství. Zatímco muži řídící se heslem „šťastná žena, šťastný život“ mají klidný partnerský život, muži řídící se heslem „kontrolující manželka, zdravější život“ možná až takový klid nemají, ale dožijí se vyššího věku.

Několik studií totiž prokázalo, že manželé mohou navzájem ovlivňovat své zdraví a délku života. Nejnovější studie objasňuje, proč bychom měli hýčkat ženy, které dbají o zdraví svých poloviček a kontrolují je.

Kontrolující manželka je lepší než lékař

Výzkumy podle Michigan State University opakovaně potvrdily, že muži ovlivňovaní manželkami mají výrazně nižší riziko vzniku cukrovky. Pokud přesto cukrovkou onemocní, díky manželkám a jejich kontrolujícím tendencím mají vyšší šanci na úspěšnou léčbu.

Zdroj: pexels.com

Otravné, ale zdraví prospěšné

Hui Liu, vedoucí výzkumník univerzity, říká, že to může způsobovat skutečnost, že některé manželky neustále monitorují zdraví svých manželů, zejména jsou-li muži lehkovážní. Problém vzniká v emocionální oblasti, protože tito muži jsou často nervózní a nespokojení s tím, jak jim manželky říkají, co mají dělat a jíst, co se jim může jevit jako „otravné“.

To se mužům líbit nebude

Jelikož cukrovka patří mezi nejrozšířenější onemocnění a je častou příčinou úmrtí, je toto zjištění velmi významné. Výzkum, který analyzoval výsledky průzkumu na vzorku 1 228 respondentů ve věku 57 až 85 let tak zpochybňuje předpoklad, že nešťastné manželství se rovná špatnému zdraví a tedy kratšímu životu. Výzkum nastolil do diskuse názor, že i v konfliktnějším manželství muž žije déle, je-li pod systematickou kontrolou a péčí ženy.

Psychologové o tom pochybují

Psychologové zase tvrdí, že přílišná kontrola ve vztahu může u manželů způsobit obrovský stres. Nešťastná manželství jsou podle nich špatná nejen pro psychiku, ale také pro fyzické zdraví. Přílišná péče a kontrola mohou někdy nadělat více škody než užitku. Proto je důležité, jak se zmiňovaná kontrola ve vztahu prezentuje a podává.

- Reklama -zprávy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora